משלוח חינם בקניה מעל 200₪ החזר כספי מובטח

הסימנים לכך שהחתול שלכם מתחיל להתבגר

לחתולים יש חושים חדים ואינסטינקטים עילאיים אבל ככל שחולף הזמן גם הם מאבדים מיכולותיהם ונוצרות בעיות בריאות שונות. הנה כמה תופעות שכדאי לשים אליהן לב כדי לתת לו את הטיפול הראוי
די להתבונן מעט בחתול כדי להישבות בקסם. החיה המסתורית מהפנטת ביכולת האתלטיות שלה, בחושיה החדים ובהתנהגותה הגאוותנית. בישראל קרוב ל-200 אלף משפחות שמגדלות חתולים כחיות מחמד ואפשר להבין למה.

חתול, לדוגמה, יכול לקפוץ לגובה שהוא פי חמישה מגובהו בזינוק אחד, השמיעה שלו טובה פי שניים מזו של כלב והם תמיד ינחתו על הרגליים. האינסטינקטים המדהימים שלהם מעוררי הערצה. אבל גם חתולים, כמובן, מזדקנים וחווים ירידה ביכולות והיווצרות של בעיות בריאות שונות. הנה כמה סימנים המעידים שהחתול שלכם מתבגר וכדאי לשים אליהם לב כדי לתת לו את הטיפול הראוי.

חתולי בית חיים כ-10-15 שנה בממוצע. מרבית החתולים מגיל שבע ומעלה יפתחו בעיות במערכת העיכול, לכן הקפדה על תזונה נכונה היא קריטית למניעת או דחיית בעיות אלה. הביטו בארגז הצרכים של החתולים וההפרשות יהוו אינדיקציה לאיתור הבעיות. צואה רכה, דם בהפרשות או קושי לעשות צרכים הם אינדיקציה ברורה לכך שהחתול סובל מבעיה במערכת העיכול.

סימן נוסף להתבגרות החתול היא בגישתו לאוכל. חוש הטעם של החתולים נפגע עם השנים, בעיקר אם חצו את גיל 10, ולכן אם החתול מסרב לאכול או פחות נלהב לכך יחסית לעבר, זה סימן להתבגרותו. במקרה כזה כדאי להיוועץ בווטרינר לגבי סוג האוכל והכמויות שיש להתאים לו.

“חתולים מעלים במשקל, לעתים בעקבות עיקור או האכלת יתר ולעתים בשל חוסר פעילות גופנית”, אומרת רוני סבן, בעלת מרכז הידרותרפיה ושיקום בעלי חיים. “כדי לצמצם את בעיית ההשמנה צריך לנסות להחליף תזונה, להפעיל את חתול הבית על ידי משחקים שהוא אוהב כמו כדור או נוצה שרודפים אחריה ואף לטפל בו בהידרותרפיה, בעזרת הליכון מים שגורם לו ללכת בלי להעמיס על המפרקים”.  

אליהם בעבר יכול אולי לסבול מדלקת פרקים”, אומרת סבן, “אם רואים צליעה קלה, הרי שמדובר בהעברת עומס לרגל הפחות פגועה בגוף וזה סימן לדלקת. גם קושי לקום הוא סימן לבעיה. אם יש קושי במתן תרופות לחתולים שסובלים מדלקות פרקים או כאבים, אפשר לשלב לייזר או פיזיותרפיה כטיפול משלים”.

כ-30-50 אחוזים מאוכלוסיית החתולים בני ה-12 ומעלה סובלים מהפרעות קוגניטיביות שגורמות לשינויים בהתנהגות. אם החתול עושה את צרכיו מחוץ לקופסת החול, במקומות שבעבר לא עשה בהם צרכים, ייתכן שמדובר בבעיה קוגניטיבית או במצוקה ממנה הוא סובל.

סימן נוסף להזדקנות הוא כשהחתול הופך לפחות אקטיבי וכמות האינטראקציה שלו עם הבעלים פוחתת. “שינה מרובה היא סימן מובהק לכך שהחתול מתבגר”, מוסיפה סבן. חתולי בית ישנים במשך שעות ארוכות ומכיוון שרובנו לא נמצאים בשעות היום איתם קשה לקבל אינדיקציה ברורה לזה, אבל סימן לזה אפשר לראות בחלק אחר של היממה. “חתולים בדרך כלל פעילים בלילה ושינה גם בשעות אלה שבהם הם בדרך כלל ערים יכולה להעיד על הזדקנות”.

פרוות החתול לרוב מבריקה ונקייה, אולם ככל שהם מתבגרים היא תהפוך מעט דהויה יותר ואף דלילה. פרווה שהמאבדת את הברק שלה ונראית פחות צפופה תאותת לכם שלחתול יש אולי תשע נשמות, אבל הזמן משפיע גם עליו. 

מחיקת כתובת
האם את/ה בטוח/ה רוצה למחוק את הכתובת?
מחיקה ביטול
הסר את אמצעי התשלום
האם אתה בטוח שברצונך למחוק את אמצעי התשלום?
מחיקה ביטול
החזר כספי מובטח
לפניה בנושא ניתן להתקשר
6808*
או לשלוח מייל
[email protected]
*החזרות וזיכויים בכפוף לתקנון

סגור