טרנסקסואל

מה פרוש המילה

טרנסקסואל - 29/02/2012 16:40:10
הגב על מאמר זה
למרות הפתיחות החברתית של ימינו, אנשים רבים עדיין מתקשים להבחין בין הומו/לסבית/קוקסינל לטרנסקסואל.
טרנסקסואלאם תעצרו אנשים בצורה אקראית ברחוב ותשאלו אותם מהו ´טרנסקסואל´, סביר להניח שהם יתבלבלו ויענו לכם בהגדרה לא נכונה של הומו, קוקסינל וכדומה. הסיבה לבלבול מובנת כמובן מכיוון שכל אלו יושבים לאנשים בתוך הראש על אותו הקשר של התנהגות מינית שונה מגדר הרגיל. בלבול זה מצער מכיוון שטרנסקסואלים סובלים רבות מהמצב שלהם והמקום בו הוא שם אותם בהקשר החברתי/תרבותי. לכן, חיברנו כאן מאמר קצר על מספר מאפיינים כללים של התופעה הזו וביטוייה בארץ ובעולם.

טרנסקסואל – הגדרה.

במילים פשוטות, טרנסקסואל הוא גבר המרגיש כלוא בגוף של אישה או ההפך, אישה המרגישה כלואה בגופו של גבר. בעצם, ללא קשר לאיברי המין והמין הביולוגי עצמו אותם אנשים מרגישים שונים מבחינה מינית וזאת בניגוד למימדים והמאפיינים הפיזיים של גופם.
כפי שאתם יכולים להבחין המימד בו השוני מתבטא הוא נפשי/פנימי. תדמיינו לעצמכם אילו קשיים נערמים אל מול אנשים כאלו. מצד אחד, הרגשת השונות החיצונית והחברתית, חוש הראייה שהוא כה מרכזי בחיינו שופט אותם במיידיות כמשהו שהם לא ואילו מבחינת הרגשת השונות הפנימית, הם מרגישים שגופם זר להם ואינו מייצג את הפנימיות שלהם כלל וכלל.
אי-לכך קל מאוד להבין מדוע רבים מאותם טרנסקסואלים מקדישים חלק נרחב מחייהם המוקדמים לכניסה לתהליך שינוי מין.

טרנסקסואל – קוקסינל - טרנסג´נדר.

קיים הבדל מהותי בין זהויות שונות אלו. כאמור, טרנסקסואל נולד עם או שפיתח עם הזמן תחושה שהוא לא מתחבר למין הפיזי שלו ולכן בדרך-כלל ישאף להתערבות כירוגית רפואית במטרה לשנות את מינו (קישור למאמר על ניתוחים לשינוי מין).
לעומת זאת, קוקסינל או יותר נכון קרוס-דרסר (cross-dresser), הוא אדם שאוהב להתלבש בבגדי נשים. יכול להיות שהוא גם נמשך לגברים ויש לו נטייה מינית הומו-סקסואלית, אך זה אינו תמיד המקרה.
טרנסג´נדר הוא מעין מונח-על לתיאור כל אותם מקרים שאדם מתנהג או חש בצורה שאינה הולמת את מינו הביולוגי בסביבה החברתית שבה הוא נמצא. טרנסקסואלים רבים מעדיפים שאנשים יעשו את ההבחנה ברורה בין הנטייה והתחושות שלהם לבין אלו של הקבוצות האחרות הנמצאות תחת הקטגוריה של טרנסג´נדר.

טרנסקסואלים מפורסמים.

עם זאת שאנשים רבים לא יודעים מהו באמת טרנסקסואל, סביר להניח שרובנו מכירים, או ששמענו על דנה אינטרנשיונל. אותה זמרת טרנסקסואלית מפורסמת זכתה בעבור מדינתו הקטנה באירוויזיון של שנת 2000 ושירה ´דיווה´ זכה גם הוא להצלחה בינלאומית והושמע לאורך שבועות רבים בערוץ המוזיקה ה-M.T.V.
זמרת מפורסמת נוספת המוכרת לכולנו היא ´ניקה´. ניקה התפרסמה בזכות שיתופי הפעולה של עם הזמר ´הנרי´. להיטה הגדול ביותר עד היום הוא ’Naked In The Wind’.

לאחר הסקירה הקצרה הזו אנו מקווים שהצלחנו להבהיר ביתר בהירות מהו טרנסקסואל ומהם ההבדלים בין אנשים בעלי הנטייה הזו לבין אחרים.

הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • זמרים הומואים - המגזר הגאה זוכה לייצוג וגאווה גם בתחום הזמר. ישנם לא מעט זמרים הומואים בארץ ובעולם. הבאנו עבורכם מספר דוגמאות.
  • הומואים בספורט - ספורט הינו אחד מפעילויות הפנאי הנפוצות ביותר בחברה האנושית.אבל מה עם הנושא של הומואים בספורט?
  • איפה הכי כדאי להכיר - בעבר לגייז לא הייתה את האפשרות להכיר אנשים חדשים דרך הרשת, אך כיום האינטרנט מכיל אתרים רבים להכרויות גייז.
  • טיפים לפרופיל מוצלח - רוצים שהמוני מחזרים יפנו אליכם באתרי היכרויות? אספנו בעבורכם מספר טיפים לפרופיל מוצלח.
  • גם לזוגות גייז יש רומנטיקה - נהוג לחשוב שבין זוגות של גייז אין רומנטיקה והכל זה רק סקס, אנחנו לא חושבים כך.
  • האם הומו יכול להפוך לסטרייט - למרות הפתיחות הרבה השורה בחברתנו עדיין יותר קל ומקובל לחיות כהטרוסקסואל. אך האם הומו יכול להפוך לסטרייט?


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי דוד דוד , בתאריך 30/01/2013 00:41:57
מה ההבדל
נתתה דגש על החזות וכמה זה קשה ואם הוא נולד שמן ומכוער או רזה ומכוער גבוה נמוך לא חסר מה ההבדל הכול תלוי איך הבן אדם מרגיש אם החזות שלו
2. התגובה נשלחה על ידי Leonardo , בתאריך 24/12/2013 20:09:04
Boom shaklaaka boom
Boom shaklaaka boom boom, problem solved.
3. התגובה נשלחה על ידי Pam , בתאריך 27/12/2013 02:23:58
If you're looking to
If you're looking to buy these arcetlis make it way easier. http://rapbikaktlp.com [url=http://pdwlkaf.com]pdwlkaf[/url] [link=http://khivmoxqn.com]khivmoxqn[/link]
4. התגובה נשלחה על ידי Estefhany , בתאריך 06/02/2014 18:51:29
Very true! Makes co
Very true! Makes comparehealthinsur.com change spell bestlifeinsurpolicy.com quote life insurance rate comparison viagra levitra and heliomeds.com saturday night live levitra out it someone that. a to see like
5. התגובה נשלחה על ידי Pebbles , בתאריך 03/03/2014 06:51:54
As the name implies,
As the name implies, the medical payments coverage in an auto insurance Quotes Chimp is designed to pay for some of the medical conן?½sequences that can result from an accident. Unlike the liability portion of the insurance policy, "med pay" has no relationship to fault but will pay benefits to eligible beneficiaries for the cost of medical care and funeral expenses up to the policy limits.
כל הזכויות שמורות - הכרויות גייז SoulMate - 2010 ©